GEZEGEN KAFE KARTAL BELEDİYESİ

İstanbul’un Kartal ilçesinde faaliyet gösteren Gezegen Kafeler, Kartal Belediyesi tarafından 2021 yılında hizmete açılmıştır. Twitter hesaplarında yapmış oldukları isim anketlerini görmüştüm. Bu anket sonucunda Gezegen Kafe ismi kazandı. Kartal’ın farklı semtlerinde bulunan Gezegen Kafeler, zengin içerikleri ve bütçe dostu oluşlarıyla vatandaşların ilgisini çekiyor.

Kendi içlerinde çeşitleri bulunmakla birlikte içerik olarak farklı konseptlere sahip olabiliyorlar. Neptün ve Merkür kafelerde daha çok ara sıcaklar bulunurken, Satürn ve Jupiter kafelerdeyse kahvaltı ve fastfood çeşitleri bulunduğu belirtilmiş. Farklı hizmetler sunan bu kafelerde rezervasyon yapılarak organizasyon düzenlenebilmesi de ayrıca güzel bir seçenek oluşturuyor. Bunun için yapılan talepler içeriklerine göre değerlendiriliyor.

Yeni açılmış olan Venüs Gezegen Kafe, Yakacık Cumhuriyet Mahallesinde yer alan Mustafa Necati Destek Eğitim Kursunun hemen yanında yer alıyor. Bu çevrede eğitim kurumlarının bulunması sebebiyle daha çok öğrencilere yönelik olarak düşünüldüğünü tahmin ediyorum.

Haberim vardı fakat nasıl olduysa 2022 sonuna kadar ziyaret edememiştim. Her birine gitme fırsatım olmasada Satürn ve Venüs Gezegen Kafeye gittiğimde ürünlerini beğendim. Venüs Gezegen Kafede Espresso, filtre kahve, latte ve machiato gibi geniş bir menüsü vardı. Tam otomatik kahve makinası ve çekirdek kahve kullanıyorlar. Satürn Kafe ise daha zengin bir menü sunmakta. Özellikle Satürn Kafe için park içindeki konumu ve manzarası sebebiyle gidip ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 2019 yılında göreve gelmesinden beri sürdürdükleri bu sosyal tesis çalışmalarına tesislere yenilerini ekleyerek devam edeceklerini belirtti.

Gezegen Kafeler için çalışma saatleri tüm hafta günleri 08.00 – 22.00 saatleri arasında olup ilgili adresleri ve dahili bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Venüs Gezegen Kafe: Cumhuriyet Mahallesi Kent Sk. No.19A
  • Neptün Gezegen Kafe: Kordonboyu Mahallesi Organik Pazar alanında yer alıyor.
  • Merkür Gezegen Kafe: Atalar Mahallesi Atalar Spor Tesisi içerisinde yer alıyor.
  • Satürn Gezegen Kafe: Yakacık Mahallesi Bayram Demirkol Parkı içerisinde yer alıyor.
  • Jüpiter Gezegen Kafe: Esentepe Mahallesi Mehmet Ali Büklü Parkı içerisinde yer alıyor.

www.kartal.bel.tr

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir