1 MİLYONCU

Bilmem hatırlar mısınız? Çok değil birkaç sene öncesine kadar, o meşhur 1 Milyoncu marketlerimiz vardı bizim. Artık isimleri bu şekilde anılmasada aslında halen faaller.

Bu marketlerimize 1 Milyoncu denmesinin sebebi uygun fiyatlı ve iş görür gereçler satıyor olmalarıydı. Bu ürünler içinde isminde olduğu gibi 1 Milyona satılan çokça ürün de olurdu. Ancak malumunuzdur ki günümüz Türkiyesinde herhangi bir markette her hangi bir ürünün fiyatını 1 Milyon ya da günümüz parasıyla 1 Türk Lirasına görmek pekte mümkün değil. Peki artık neden 1 Milyoncularda 1 Milyona satılacak herhangi bir ürün kalmadı?

Elbette bunun sebepleriyle ilgili yazacak değilim. Sonra yok efendim “Şurası sıcak mi? Burası soğuk mu?” diye kim bilir neci de oluruz. Bilirsiniz, eliniz bir kez kirlendiyse artık daha fazla kirlenmesini önemsemezsiniz. Kirli olduğu sürece de kasıtlı ya da kasıtsız her yere bulaştırırsınız. Tam da bu sebeple değersizleşen paramız için konu uçsuz bucaksız, dalgalı bir deniz gibi geliyor.

Ama kısaca şunu belirtmek istiyorum; bugün de hala bu isimli 1 Milyoncular var! Sadece kılık değiştirdiler.

Kimisi 100m2 ye 1 Milyon sığdırıyor, kimisi 1 Milyon konut sözünü veriyor, kimisi 1 Milyon’un dönüşü sözünü veriyor ve kimisi de Milyonlardan oy olacağını söylüyor. Ve bu sözler gerçekten de bugüne ait değilmiş gibi hızlı ve ucuza alıcı bulmaya devam ediyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir